Tri përfitime shëndetësore të ecjes në kohën e dimrit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë dobie ka ecja në temperatuart e ulëta të dimrit? Më poshtë keni 3 përfitime të kësaj pyetje. Rrezet e diellit në stinën e dimrit për kocka të forta. Të merrni vetëm 1 minutë vitamin D në ditë dhe 2-3 herë në javë...

A po e nis një lidhje të re Atifete Jahjaga, pas divorcit nga bashkëshorti? ja detajet intresante (Video)

Ish-Presidentja Atifete Jahjaga, tash e një kohë i ka dhënë fund martesës së saj me Astrit Kuçin, me të cilin ishte deri në përfundim të mandatit si presidente. Por pas divorcit, Jahjaga nuk ka folur asnjëherë për këtë, kurse ish-bashkëshorti tashmë...

Serbia nis të hakmerrët ndaj Kosovës, prek aty ku nuk duhet!

Shteti serb po hakmerret në qytetarët e Kosovës për shkak të taksës që i është vënë nga autoritetet qeveritare të Kosovës. Këtë po e bënë duke i bllokuar autobusët me udhëtarë nga Kosova që të kalojnë nëpër Serbi. Në kohën kur shumë bashkatdhetarë...

KRYESORE

Tahiri i ka humbur 30 mijë dollarë, kjo është arsyeja

Labinot Tahiri po vazhdon me aktivitetet dhe deklaratat e tij interesante. Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, ka thënë se do të vazhdojë solidarizimin me popullin e Kosovës derisa të liberalizohen vizat. Tahiri në RTV...

Zeka nga Haga me fjalë të rënda për Kadri Veselin: Ky…

Deputeti Milaim Zeka shprehë indinjatë se si RTK sipas tij nuk po e përcjell nga vendi i ngjarjes intervistimin e figurave të UÇK-së në Hagë. Zeka përmend mediat që po përcjellin nga atje këtë proces, duke pyetur nëse...

Ky është Lajm i madh për Sami Lushtakun vjen nga Haga

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Nismas Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se Prokuroria Speciale deri tani nuk posedon ndonjë dëshmi që do ta rëndonte për krime, Sami Lushtakun, ish-Komandant i Zonës...

SHOWBIZ

SPORT

SHËNDETËSI

KURJOZITETE

TECH

Çfarë tregon matësi i karburantit përveç sasisë?

Në shumicën e veturave përkrah ikonës së pompës në treguesin e karburantit ka një shigjetë që tregon djathtas ose majtas, po cili është kuptimi i kësaj shigjete? Na ndodhë shpesh që kur shkojmë në pompë të mbushim...

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë. Audi S6 nuk është një veturë që tërheqë shumë vëmendje dhe ndoshta kjo është arsyeja pse disa...

#FOTO

#VIDEO

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.