Pamje brenda shtëpisë së Burdushit, e pabesueshme se edhe çfarë gjeti Policia brenda saj

Policia dhe Prokuroria në këto çaste gjenden në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si Burdushi.Aty Policia ka gjetur armë, plumba, para, CD-ja e telefona mobil dhe vula, shkruan Express.

Gazeta Express ka siguruar pamjet nga shtëpia e Burdushit, ku shihet ekipi policor që ia ka bastisur shtëpinë atij sot në mëngjes. Aty Policia ka gjetur armë, plumba, para, CD-ja e telefona mobil dhe vula.

Se në shtëpinë e Burdushit është kryer bastisje e ka konfirmuar për Gazetën Express edhe prokurori Petrit Kryeziu. Ai tha se momentalisht ndodhen në shtëpinë e Burdushit por përveç konfirmimit se ka filluar bastisja nuk mund të japin më shume detaje.

“Na jemi këtu sapo kemi fillu bastisjen”, tha Kryeziu.

Para pak ditësh Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Peqanit për mashtrim të një klienti të tij, të cilit, sipas aktakuzës, ia ka marrë 2 mijë euro.

Burdushi të mërkurën ka qenë i ftuar në emisionin Frontal, ku ka folur rreth rastit për të cilin po akuzohet. Ai ka thënë se ka material që nëse publikohet “bëhet tërmet”.

Ekipi i Televizionit 7 gjendet pranë shtëpisë së Burdushit, ku ai ushtron veprimtarinë e tij. Storien e plotë rreth bastisjes mund ta ndiqni me fillim nga ora 17:00 në “Frontal”, në T7.

Shyhretja dhe Mahmuti sërish bashkë në…

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli ka duete të shumta më këngëtarin Mahmut Feratin.

Por së fundmi këta dy nuk janë parë të jenë shfaqur edhe aq.

Që të dy kanë bagazh shumëvjeçarë në karrierë, shkruan Kosovarja.

Kanë shumë duete dhe që të gjitha shumë të pëlqyera nga adhuruesit e muzikës popullore.

Ka shumë kohë që ata nuk kanë sjellë ndonjë projekt bashkë, por kësaj here I shohim sërish pas shumë viteve duke performuar .

Për më shumë, flet imazhi në vazhdim.

Nuk do ta besoni, ja çfarë gjeti polica në shtëpinë e Burdushit

Policia e Kosovës ka gjetur armë gjatë bastisjet në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, raporton Gazeta Express. Ndërkaq ekipet policore po vazhdojnë kontrollin brenda shtëpisë.
Në shtëpinë e Burdushit, ku ai zhvillon veprimtarinë e tij prej mjekut popullor, Policia ka gjetur armë.

Ekipi i Gazetës Express po qëndron pranë shtëpisë së Peqanit, ndërsa bëhet e ditur se Prokurori për më shumë se një orë gjendet brenda kësaj shtëpie.

Shtëpia e mjekut popullor, Hysri Peqani i njohur si Burdushi është bastisur para pak çastesh nga Policia e Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express edhe prokurori Petrit Kryeziu. Ai tha se momentalisht ndodhen në shtëpinë e Burdushit por përveç konfirmimit se ka filluar bastisja nuk mund të japin më shume detaje.

“Na jemi këtu sapo kemi fillu bastisjen”, tha Kryeziu.

Para pak ditësh Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Peqanit për mashtrim të një klienti të tij, të cilit, sipas aktakuzës, ia ka marrë 2 mijë euro.

Burdushi të mërkurën ka qenë i ftuar në emisionin Frontal, ku ka folur rreth rastit për të cilin po akuzohet. Ai ka thënë se ka material që nëse publikohet “bëhet tërmet”.

URIME! Vjen edhe një lajm i madh për Kosovën!

Kosova ka marrë edhe një mbështetje nga një shtet evropian për anëtarësim në Interpol.Finlanda i ka dhënë mbështetje Kosovës për antarësim në Interpol dhe ka konfirmuar vtoën e saj pro anëtarësimit të Kosovës.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se shteti i Finlandës e përkrah Kosovën në anëtarësimin e saj në INTERPOL.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Finlandë, ka thënë se ky shtet e përkrah fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL.

Veseli për televizionin publik ka thënë po ashtu se, Finlanda do ta përkrah Kosovën edhe në çështjen e liberalizimit të vizave

Nëse i ke prindërit ende gjallë, mos humb kohë! Duhet ta lexosh patjetër këtë…

Marrëdhënia midis prindërve dhe fëmijëve nuk është gjithmonë idilike. Sidomos kur rriteni dhe personalitetet tuaja bëhen të forta, të kuptuarit e zgjedhjeve dhe vendimeve të babait dhe nënës tuaj është një detyrë e vështirë. Por falja e prindërve për të gjitha ato që kanë bërë dhe që ju kanë bërë të ndiheni keq është gjesti më i madh i dashurisë që mund të bëjmë ndaj tyre.Çdo prind gjithmonë bën më të mirën e tij.

Edhe ne, kur të bëhemi baballarë ose nënat, do të punojmë sa më mirë që mundemi, për t’i bërë fëmijët tanë të rriten mirë.Nëse e vendosim veten në këpucët e tyre, ne patjetër mund të kuptojmë pse bëjnë zgjedhje të caktuara: ndoshta edhe ne në kushtet e tyre do të kishim marrë të njëjtën rrugë të shkelur nga prindërit tanë.Fali prindërit, sepse ata bënë më të mirën e tyre dhe ata nuk kanë qenë në gjendje të bëjnë më mirë se aq.

Askush nuk ju mëson të jeni një baba dhe një nënë e mirë, nuk ka manuale, nuk ka udhëzime, është vetëm instinkti që luan një rol me rëndësi thelbësore, aq i mrekullueshëm sa edhe i vështirë.Shumë herë menduam t’i thonim prindërve tanë se ndoshta ishte më mirë të mos na sillnin në botë, por kjo nuk është e drejtë me taAta na donin shumë kohë para se të mbërrinim në këtë botë dhe ata e bënë atë pavarësisht çdo gjëje që ndodhi.

Falini prindërit tuaj, sepse ata janë të përkushtuar, por të gjithë jemi qenie njerëzore dhe bëjmë gabime, ndërsa përpiqemi të bëjmë mirë gjërat.

Të gabosh është njerëzore dhe të falësh prindërit e tu do të na ndihmojë për të falur veten, kur ne të angazhohemi në të njëjtat gabime ose gabime të ngjashme.Ne jemi me fat që mund të mësojmë nga gabimet e tyre, edhe nëse ato mund të na bëjnë të vuajmë kaq shumë.

Mund të mësojmë prej tyre për të bërë gjëra më të mira.Ne duhet ta mbushim zemrën me dashuri dhe dhembshuri, duke mësuar të falimJu nuk shkoni askund me zemërim dhe pakënaqësi. Kjo është një barrë shumë e rëndë emocionale, e cila përfundon jo vetëm duke prishur marrëdhëniet me prindërit tanë, por jetën tonë në vetvete, sepse zemërimi nuk na lejon për të ndjekur qëllimin e vërtetë përfundimtar të ekzistencës sonë:

Lumturinë.Le ta lëmë krenarinë mënjanë dhe të mësojmë të kërkojmë falje, të mësojmë të falim, ne jemi njerëz të rritur, ne duhet të dimë se si ta bëjmë atë.Hedhja e hapit të parë është thelbësore për shpresën për një marrëdhënie më të mirë në vitet që mbeten me prindërit tanë dhe një jetë më paqësore.

Në këtë pjesë të Kosovës po bie borë

Bora e parë ka filluar të bjer mbi vendin tonë.

Sot në mëngjes, vendi malor, Brezovicë është mbuluar nga fjollat e borës, të parat për këtë dimër.

Kurse për vende e rrafshta Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë sa njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

VIDIO

Majlinda publikon foto e veshur me pizhama, kë po e ledhaton me kaq dashuri?

Majlinda Zeka është një ndër femrat me të bukura të show bizit shqiptar.

Ajo u bë pjesë e mediave rose pas lidhjes me Majkun e pastaj edhe pas lindjes së djalit, Roanit,

Ajo ka një numër të madh të ndjekësve dhe është shumë aktive.

Majlinda ka publikuar një foto ku shfaqet ajo me djalin e saj Roanin duke shkuar në gjumë.

Të veshur të dy me pizhama, ata shfaqen të lumtur pranë njëri-tjetrit.

Bien temperaturat, ja çfarë moti na pret në vikend

Gjatë vikendit pritet të mbaj mot kryesisht i vranët dhe me temperatura te ulëta.

Ditëve të ardhshme gradualisht mot më i ftohtë, me ngrica në mëngjes. Pritet përmirësim i kualitetit të ajrit.

Rryma të ftohta ajrore që kanë filluar të zbresin mbi rajonin tonë nga Europa verilindore, ditëve të ardhshme do të vazhdojnë të sjellin masa më të ftohta ajrore dhe të shtrihen edhe përgjatë Europës qendrore.

Në këto kushte pritet të mbajë mot më i ftohtë, me vranësira, me mundësi edhe për riga lokale shiu gjatë ditës së premte. Në fundjavë, sipas parashikimeve të fundit, një vorbull ciklonike nga Afrika veriore, përgjatë Mesdheut, pritet të depërtojë në jug të rajonit, që ka mundësi të sjell kushte për reshje të borës nga e diela në mbrëmje dhe në fillim të javës. Mirëpo, ky parashikim ende nuk ka besueshmëri të lartë, që të dihet më saktë intensitetit i të reshurave. Për shkak të një dinamike të vrullshme të motit në ditët e ardhshme, pritet që të kemi qarkullim të mjaftueshëm ajror, që do të ndikojë në zbritje e indeksit të kualitetit të ajrit në vlera normale. Në orët e mbrëmjes mbetet si mundësi, nëse nuk ka erëra, vlerat të mund të rriten edhe në të pashëndetshme.

16.11 – Mot i ftohtë, kryesisht me vranësira dhe intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu, e në vise malore edhe për reshje të dobëta bore.

17.11-18.11 – Të shtunën mot i ftohtë, kryesisht me diell. Ditën e diel, mot kryesisht i vranët, e në mëngjes me ngrica. Vonë gjatë natës priten mundësi edhe për reshje të borës.

19.11 – Mot i ftohtë, kryesisht i vranët, kohë pas kohe me mundësi edhe për reshje bore, e në vise të ulëta të përziera me shi.

Temperaturat e ajrit, gradualisht do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Minimalet do të zbresin nga +1C në -2C deri -3C në fundjavë, e maksimalet nga 8C deri 10C, në 6C, e të hënën edhe deri në 3C.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Shtypja atmosferike mbetet lartë, me tendeca të zbritjes rreth vlerave normale.

”Sheherzaden” bën ndryshime në pamjen e saj, nuk do ta njihni!

U bë e dashur për publikun mbar shqiptarë.

Aktorja e njohur turke, Berguzar Korel për publikun kosovar e njohur u bë me rolin e “Sheherzade” në serialin “1001 Nete”, duke vazhduar më pas edhe me rolin e ‘Ferides’ në serialin “Karadai”.

Me rolet që ajo kishte, gjithmonë ka mahnitur të gjithë me bukurinë dhe thjeshtësinë që e kishte, por, thejshtësia atë e shoqëron edhe në jeten e saj reale,

Në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Instagram, aktorja shfaqet shumë ndryshe, e veshur në të zezë dhe me flokë të shkurtëra, ajo po duket shumë bukur.


Kujtojmë se Berguzar Korel, është e martuar me aktorin turk, Halit Ergenç, të cilët e kanë edhe një djalë. Projekti i tyre i fundit është seriali “Vatamin Sensin” ku të dy aktorët luajnë në rolet kryesore. Xhirimet e këtij seriali kanë zgjatur dy vite.

Shikoni sa është rritur, Ameli i Albanit dhe Miriamit do t’jua ëmbëlsojë ditën

Dy vite më parë çifti shumë i dashur për publikun shqiptar, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani u bënë për herë të parë prindër.

Miriami solli në jetë një vajzë të cilën çifti e pagëzuan me emrin Ameli.

Në fillim Albani dhe Miriami ashtu siç do prind u munduan ta ruajnë privatësinë e vogëlushes, ndërsa tani postojnë shpesh foto e video me të duke ja ëmbëlsuar ditën fansave të tyre.

Mëngjesin e sotëm Miriami ka postuar një foto shumë të ëmbël ku Ameli shihet duke e përqafuar para se të shkojë në kopësht.

“Disa përqafime përpara kopështit. Mirëmëngjes”, shkruan Miriami.