Ekskluzive: Më 6 qershor, kryeministrin Haradinaj e pret në takim Angela Merkel në Berlin

Gazeta Express ka mësuar që i pari i qeverisë së Kosovës do të pritet në Berlin nga homologia gjermane. Një takim të këtillë në Gjermani e kishte realizuar edhe kryeministri Isa Mustafa, por asnjëherë Hashim Thaçi Shumëkush ka menduar që samiti në...

Thaçi: Do ta marrim Preshevën, pa e dhanë as një centimetër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur në një studio televizive në Shqipëri për idenë e tij për “korrigjimin e kufijve” mes Kosovës e Serbisë. “Ideja është imja pas takimeve me liderët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit”, ka deklaruar ai në...

Jep dorëheqje kryeministri

Në një deklaratë televizive, ai tha se do të largohet në takimin e ardhshëm të qeverisë, më 22 maj. Njoftimi i tij vjen pak orë pasi Volodymyr Zelensky u betua si president i Ukrainës dhe tha se do të shpërbëjë parlamentin dhe do të mbajë zgjedhje...

Category - LAJME

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.