Ekskluzive: Ramush Haradinaj pranon dorëheqjen nga Qeveria, nuk e heq taksën ndaj Serbisë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është një presion të madh ndërkombëtar ku po i kërkohet zbrapsja e vendimit të tij për vendosjen e taksës 100% për produktet serbe dhe ato boshnjake, shkruan Gazeta NewBorn. SHBA-ja dhe BE-ja po i kërkojnë...

Mos gaboni të dilni nga shtëpija, ja çfarë po ndodh në kryeqytet

Ndotja e ajrit është problemi i madh që po ballafqohen qytetarët e Prishtinës. Ajri i ndotur që thithin qytetarët që jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë, tanimë është bërë diçka e pazakontë çdo mbrëmje në kryeqytet. Sipas matësit të ambasadës së SHBA...

Djali i Remit: Urime babi që e kalove dhe këtë sfidë

Ilmi Mustafa, djali i ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rrustem Mustafa – Remi, ka thënë se babai i tij ka dalë fitimtar pas intervistimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar sot në Hagë. Ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa...

Category - LAJME

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.