Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook filloi testimin e opsionit “unsend” për Messenger, i cili lejon përdoruesin të fshijë mesazhin e dërguar në mënyrë që të hiqet plotësisht nga biseda.
Më parë këtë vit, Facebook fshehurazi fshiu mesazhet e vjetra të dërguara nga Messenger nga themeluesi Mark Zukerberg, i cili ishte shumë i pazakontë, pasi përdoruesit e tjerë të Facebook nuk e bëjnë këtë.

Nëse e fshini mesazhin nga kutia, nuk do ta shihni më, por ajo do të mbetet në kutinë e personit të cilit i dërgohet. Në prill, Facebook njoftoi se ka në plan të prezantojë një opsion “unsend” për të gjithë përdoruesit, por detajet dhe datat e mundësive të reja nuk ishin në dispozicion, transmeton KP.

Opsioni është ende në testim dhe sapo të konfirmohet se do të funksionojë pa asnjë problem, përdoruesit e tjerë të rrjetit social do ta marrin atë. Opsioni “unsend” ka të ngjarë të jetë në dispozicion vetëm për një kohë të caktuar pasi përdoruesit të dërgojnë një mesazh.

Çka duhet të bëni nëse derdhni karburantin e gabuar në rezervuarin e veturës tuaj

Pompimi i karburantit të gabuar në makinën tuaj mund të jetë një gabim i plotë nëse përpiqeni ta përzini atë, por këtu është se çfarë të bëni nëse ndodh me ju.Edhe pse kjo tingëllon e pabesueshme, vlerësohet se çdo 3-4 minuta një shofer hedh karburant të panevojshëm në rezervuarin e makinës së tij. Mos përqendrimi, lodhja, stresi, madje edhe plakja, harresa e mirë mund të na përfshijë lehtë në këtë statistikë në udhëtimin e ardhshëm dhe t’i afrohemi stacionit të gazit.

Përzierja e benzinës në një motor nafte nuk është fundi i botës derisa të kuptoni gabimin tuaj në kohë, kështu që menjëherë në pompë.

Është e pashmangshme që të merren me problemet dhe shpenzimet, por dëmi më i madh është kur filloni të ngisni një makinë. Nëse je me fat, mund të përfundosh vetëm me disa qindra euro dëme.

Ju do të keni dëmin më të vogël nëse shpejt e kuptoni se po pomponi lëndë djegëse të gabuar, pasi është vërtetuar se deri në pesë përqind të benzinës në naftë nuk do të ketë pasoja.

Nëse nuk keni mbushur rezervuarin plot, mund ta zgjidhni problemin duke përdorur një motor nafte në mënyrë që raporti të jetë 95-5% në favor të këtij karburanti.

Nëse, megjithatë, kjo nuk mund të bëhet, është e nevojshme të ekspozohet karburant nga rezervuari.

Ndezja e motorit është gabimi më i madh që mund të bëni, pasi edhe nëse nuk e nisni motorin, kontaktimi mund të shkaktojë një pompë të karburantit që menjëherë mund të thithë karburant.

Në këtë rast, tharja dhe shpëlarja është e nevojshme. Nëse e keni nisur motorin, vijon një skenar shumë më i keq.

Motorët me naftë modern përdorin teknologji për të përmbushur standardet mjedisore të kërkuar duke ruajtur efikasitet dhe ekonomi të lartë.

Prandaj, përbërësi i kushtueshëm përbëhet nga pompat e shtrenjta të presionit të lartë dhe injektorët e përbashkët hekurudhor me tolerancë të mirë.

Këto pompa të karburantit lubrifikohen nga vetë dizeli dhe nëse benzina kalon përmes tij, vetitë e tij eliminojnë efektin e lubrifikimit.

Një pompë e karburantit jo e lubrifikuar së shpejti do të fillojë të krijojë fërkime të brendshme, pasi sipërfaqet e metalit ndryshojnë së bashku.

Pastaj do të fillojë të prishet,= dhe kjo nga ana tjetër krijon një tërmet – grimca potenciale mikroskopike të metaleve që mund të dëmtojnë më tej motorin e makinës poshtë sistemit.

Këta janë injektorë me presion të lartë të motorëve me naftë që janë në vijim në vijën çarëse.

Ata sjellin lëndë djegëse në cilindrat e motorit përmes vrimave dhe me një llak të spërkatur me kujdes.

Nëse shiritat metalikë arrijnë në sistemin e injektimit, ata thjesht do të bllokojnë disa ose të gjitha vrimat dhe zëvendësimi i sistemit të përbashkët të injektimit kushton më shumë se një mijë euro.

Probleme të mëtejshme me shtytësin mund të shkaktohen nga cilësitë korrozive të benzinës, të cilat mund të degradojnë vulat në sistemin e naftës.

Së paku, i gjithë sistemi duhet të rishikohet dhe vlerësohet për dëmet, si dhe të shkarkohet duke përdorur një pastrues gazi.

Menjëherë ndaloni rrjedhjen e karburantit në rezervuar, nëse keni vetëm derdhur benzinë, disa ekspertë pretendojnë se ka një shans për të dalë për sa kohë tanku juaj nuk ka më shumë se 5% të benzinës në krahasim me naftë. Nëse dëshironi të rrezikoni dhe të përzini, shpesh ndaloni dhe mbushni rezervuarin e naftës për të reduktuar përqindjen e benzinës sa më shpejt të jetë e mundur.

Informoni punonjësit në pompë, ata do të ndërmarrin hapat e nevojshëm pasi shpesh ndeshen me këtë situatë. Nëse doni të lëvizni makinën tuaj, kërkoni nga ata që t’ju ndihmojnë ta shkarkoni atë.

Mos harroni, mos e ndizeni veturën, thjesht lëvizni sa duhet për të zhbllokuar timonin.
Mos e aktivizoni panelin e kontrollit ose motorin!

Thirrni një shërbim ose specialist për të zgjidhur problemin e mosfunksionimit. Stacioni i gazit ndoshta do të ketë informacion kontaktues për kompaninë e duhur nëse shërbimi juaj nuk mund të ndihmojë.

Jini të gjithë kohën me makinë ndërsa parkoni në mënyrë të sigurt, rezervuari zakonisht mund të zbrazet dhe të shpërlani për rreth 30-40 minuta. Pas kësaj, do të jeni në gjendje ta rimbushni përsëri.

Mbyllni makinën dhe lini atë nëse nuk mund të prisni. Mos u shqetësoni për mbylljen e derës me një bllok qendror nëse nuk dëshironi të prisni. Kjo nuk do të ndikojë në sistemin e karburantit.

Çfarë tregon matësi i karburantit përveç sasisë?

Në shumicën e veturave përkrah ikonës së pompës në treguesin e karburantit ka një shigjetë që tregon djathtas ose majtas, po cili është kuptimi i kësaj shigjete?

Na ndodhë shpesh që kur shkojmë në pompë të mbushim veturën me karburant të mos jemi të sigurt se nga cila anë gjendet rezervuari.

Pikërisht, kjo shigjetë tregon se në cilën anë është vendosur gryka ku mbushet rezervuari me karburan.

Nuk do shpëtoni dot nga “turpërimi”, WhatsApp vjen me ndryshimin që nuk do ju pëlqejë aspak

Aplikacioni juaj i preferuar i mesazheve, WhatsApp po redukton funksionin e tij ‘unsend’.

Kështu, aplikacioni do të ndalojë së përpjekuri të fshijë mesazhet tuja të turpshme nga telefonat e përdoruesve të tjerë pas 13 orësh.

Platforma e mesazheve lejon përdoruesit të fshinin mesazhet, duke përfshirë GIF dhe videot, deri në një orë pas dërgimit të tyre. Por, tashmë nëse pajisja e marrësit do të jetë e fikur apo pa internet, pas 13 orësh dhe 8 minutash, mesazhet tuaja nuk do të fshihen.

Aplikacioni aktualisht shpenzon një kohë të pakufizuar duke u përpjekur për të fshirë mesazhet që ju jeni penduar që i keni çuar, por tashmë do të heqë dorë pas 13 orësh, tetë minutash dhe 16 sekondash.

Ndryshimi do të thotë se mesazhet nuk do të largohen nga telefonat e marrësve nëse pajisja do ishte e fikur gjatë asaj kohe, sipas WABetaInfo.

Pas afatit përfundimtar, përdoruesit e WhatsApp do jenë në gjendje të fshijnë mesazhin vetëm nga pajisja e tyre.

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë.

Audi S6 nuk është një veturë që tërheqë shumë vëmendje dhe ndoshta kjo është arsyeja pse disa njerëz do ta pëlqejnë atë, përkundër modeleve të tjera.

Motori 4.0 litërsh V8 turbo-binjak është me të vërtetë një motor kompakt, që mundëson që vetura të arrijë një performancë të jashtëzakonshme, transmeton Gazeta Express.

Matt Farrah e çoi këtë veturë për një vozitje të shpejtë në rrugë malore, për të dëshmuar se kjo veturë me të vërtetë ia vlen.