Learta me trupin si peshk Kaq bukur i rri fustani, i la nën hije kunatat

Po thuajse nuk ka dit qe nuk komentohet e nuk shkruhët pë rejen e Shyhrete Behlulit se qfar beri si u vesh me kend po pin kaffe e gjera te tilla transmeton Trendi-ks.info

Por si duket Learta krejt këtë vemendje te portaleve ka kthyer ne te miren e saj dhe te biznesit të saj ku po e shfrytzon ket vemendje te medias online.

Learta duke e par qe gjdo foto komentohet e saj dhe behet lajm ajo ështe shum aktive ne rrjetet sociale sidomos ne Instagramin e saj privat ku poston foto nga me te ndryshmet.

Por një foto qe ka postuar ne mesin e kunatav të saj Learta e merr gjith vemendjen me trupin dhe me fustanin e saj elegant e qe i rrije për mrekulli asaj. Trendi-ks.info

Atletet e futbollit të dizajnuara për t’i ruajtur gishtat

Me siguri se e keni pasur një shok i cili duke u munduar ta godasë topin e futbollit, ka goditur tokën apo ndonjë gjë tjetër dhe kështu ka lënduar gishtat e tij.

Për vite me radhë lojtarët gjatë ndeshjes kanë thyer thonjtë, gishtat apo edhe këmbët, shkruan Sportbible.

Mirëpo si duket dikush ka menduar gjatë për këtë problem dhe më në fund ka arritur ta zgjidh atë.

Stilisti italian i modës, John Serafino, ka dizajnuar një palë atlete të cilat i sigurojnë gishtat e futbollistëve gjatë lojës.

Tani atletet e futbollit “Serafino 4th Edge” kanë një hundë të sheshtë që i mundësojnë përdoruesit ta godasë topin në mënyrë të përsosur, pa u brengosur fare për gishtat.

Qentë mund të nuhasin 100 mijë herë më mirë se sa njerëzit

Pa dyshim që njeriu është qenia më inteligjente në planet, por ka disa raste kur kafshët duken më të afta se sa njerëzit.

Përshembull, nuhatja e një qeni është rreth 10 mijë deri në 100 mijë herë më e mirë se sa e një njeriu.

Ndërsa tigri mund të konsumojë 10 kilogramë mish përnjëherë, dhe më pas të qëndrojë një javë pa ngrënë asgjë.

Për më shumë kuriozitete ndiqeni videon e plotë më poshtë:

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë.

Audi S6 nuk është një veturë që tërheqë shumë vëmendje dhe ndoshta kjo është arsyeja pse disa njerëz do ta pëlqejnë atë, përkundër modeleve të tjera.

Motori 4.0 litërsh V8 turbo-binjak është me të vërtetë një motor kompakt, që mundëson që vetura të arrijë një performancë të jashtëzakonshme, transmeton Gazeta Express.

Matt Farrah e çoi këtë veturë për një vozitje të shpejtë në rrugë malore, për të dëshmuar se kjo veturë me të vërtetë ia vlen.