Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook filloi testimin e opsionit “unsend” për Messenger, i cili lejon përdoruesin të fshijë mesazhin e dërguar në mënyrë që të hiqet plotësisht nga biseda.
Më parë këtë vit, Facebook fshehurazi fshiu mesazhet e vjetra të dërguara nga Messenger nga themeluesi Mark Zukerberg, i cili ishte shumë i pazakontë, pasi përdoruesit e tjerë të Facebook nuk e bëjnë këtë.

Nëse e fshini mesazhin nga kutia, nuk do ta shihni më, por ajo do të mbetet në kutinë e personit të cilit i dërgohet. Në prill, Facebook njoftoi se ka në plan të prezantojë një opsion “unsend” për të gjithë përdoruesit, por detajet dhe datat e mundësive të reja nuk ishin në dispozicion, transmeton KP.

Opsioni është ende në testim dhe sapo të konfirmohet se do të funksionojë pa asnjë problem, përdoruesit e tjerë të rrjetit social do ta marrin atë. Opsioni “unsend” ka të ngjarë të jetë në dispozicion vetëm për një kohë të caktuar pasi përdoruesit të dërgojnë një mesazh.

Portali Trendi

3 comments

  • Thank you a lot for giving everyone an extraordinarily spectacular opportunity to read in detail from this web site. It can be very terrific and also packed with amusement for me and my office acquaintances to search your web site no less than 3 times in 7 days to see the new items you will have. Of course, I’m so actually happy with your brilliant ideas served by you. Selected 2 points in this posting are absolutely the finest I have had.

  • I am glad for writing to let you know what a extraordinary encounter my girl found browsing yuor web blog. She mastered such a lot of pieces, which include what it’s like to possess an ideal coaching nature to have many people clearly know several hard to do topics. You actually surpassed visitors’ desires. Thanks for presenting such good, safe, informative and as well as cool tips about your topic to Gloria.

  • Thanks so much for giving everyone a very pleasant possiblity to read critical reviews from this blog. It can be so sweet plus packed with a good time for me and my office friends to search your site at least 3 times weekly to read through the latest guidance you will have. And of course, I’m also at all times contented with all the fabulous secrets you give. Certain 3 tips in this post are in truth the most beneficial I’ve ever had.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.