Komentatori Arab “Çmendet” Me Supergolat E Xherdan Shaqirit (VIDEO)

Shaqiri arriti të shënojë golin e epërsinë 2-1 në minutën e 73-të, ndërsa në minutën e 80-të shënoi një gol të bukur për 3-1 duke vulosur rezultatin përfundimtar.

Jürgen Klopp u duk qartazi dhe me të drejtë mjaft i lumtur pas fitores së Liverpoolit 3 -1 kundër Manchester United. Tranjeri i “The Reds” shprehu vlerësime maksimale për futbollistët e tij dhe për lojën e bërë në këtë sfidë, sidomos për lojtarin e ndeshjes, Xherdan Shaqiri, i cili hyri si zëvëndësues.

“Të gjithë lojtarët bënë diferencën në fushë. Nuk ke nevojë të shënosh për ta bërë këtë gjë, por kur realizon gol, të ndihmon jashtëzakonisht shumë, sidomos kur je një lojtar ofensiv. Shaqiri është një futbollist me aftësi të mrekullueshme, është mjaft i aftë për të krijuar raste dhe për të ndryshuar rrjedhën e lojës. Jam shumë i kënaqur për fitoren dhe lojën e sotme”.
VIDIO

Portali Trendi

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.