LAJMI I FUNDIT: Ja qfar n’dodhi në keto momente në mes Kadri Veselit dhe Berat Buzhales, do ta padis dhe…

Drejtori i Gazetës Express, ka paralajmëruar se do ta padisë Kadri Veselin për shpifje ndaj tij,
Ja postimi i tij:

Ne minuten 68 te intervistes ne RTV Dukagjin Kryetari i PDK’se ka genjy kur ka deklaru qe une Berat Buzhala paskna deklaru qe do t’i coj ne burg te gjithe komandantet e UCK’se.

Eshte absurde me mendu qe une kam deklaru dicka te tille. Madje disa prej tyre i kam miq. Meqe kjo akuze eshte thene jashte Kuvendit te Kosoves, e po besoj qe z. Veseli nuk ka imunitet, atehere une do ta padise ate per shpifje te rende.

Nje shpifje e tille eshte tendencioze. Qellim final e ka venien ne rrezik te jetes time, duke i orientu te gjithe komandantet ne drejtimin tim.

Z. Veseli, ata qe do te shkojne ne Tribunal Special, qofshin komandante ose jo, shkojne atje pse ti, z. Thaci, dhe PDK, e keni votu, e keni kriju ate gjykate.

Une as nuk e coj kerkend atje, as nuk jam deshmitar atje, e as nuk kam pushtet politik. Une, Gazeta Express dhe T7, po provojme me e be punen tone, nen presion enorm te juajin.

Portali Trendi

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.