LAJMI I FUNDIT: Mbretresha Majlinda Kelmendi E ARTË në Gjermani!

Majlinda Kelmendi e ka fituar Medaljen e Artë në Duseldorf të Gjermanisë. Xhudistja kosovare e ka mposhtur me Ipon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure.

Pak kohë iu desht kosovares që ta mposhtë kundërshtaren e cila që nga fillimi frikësohej të përballej me të.

Ky është suksesi i radhës i jashtëzakonshëm për xhudisten dhe në përgjithësi sportin kosovar./Indeksonline/

Portali Trendi

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.