Lum Kosova për këtë portierë, Muriqi heroi i Cityt në penaltitë me Leicesterin

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Arjanet Muriqi ia ka siguruar Manchester Cityt gjysmëfinalen e kupës EFL pasi ka pritur dy penalti të Leicester Cityt.

Koha e rregullt përfundoi 1 me 1 me golat e Kevin De Bruyne e Mark Albrighton ndërsa portieri gjigant u përkujdes që City të kalonte në raundin e ri të kupës pas penaltive të ekzekutuara.

Pasi Fuchs dështoi të çonte topin në rrjet nga penaltia, Muriq ndali penaltitë e Maddisonit dhe Soyuncus para se Zinchenko të realizonte golin e fundit për Cityn.

Portali Trendi

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.