Duket si 30-të, por Ja sa vjet është Violetë Kukaj

Violetë Kukaj është këngëtare e afirmuar, ndër ata zëra që publiku i dëgjon me kënaqësi të madhe, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja i ka kënduar dashurisë, gëzimit e vuajtjes, por edhe Kosovës, robërisë e lirisë. Është nga këngëtaret që ka dalë në...

A po martohet “Xhakarta”, më në fund ka vendosur!

Arta Elezaj e cila që kur u bë pjesë e serialit vendor “O sa mirë” u bë pjesë e pandashme e lajmeve dhe e portaleve. Ajo u bë e njohur më së shumti me rolin e “Xhakartës”, i cili e ndihmoi më shumë që të depërtoi në botën e aktrimit. Emri i saj nuk...

Ky ushtar në foto është babi dhe vjehrri i ҫiftit të famshëm kosovar

Sot është bërë formimi i Ushtrisë së Kosovës, lajm i cili gëzoi qytetarët e vendit tonë. Historia njeh shumë trima, burra të zot që i dolën përkrah atdheut, luftuan me zemër e shpirt vetëm për ideal, vetëm për të mirën e vendit të tyre. Luftëtar i...

TECH

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.