Rrefim prekes i nenes: Si me perzunen nga shtepia djemt dhe nuset e tyre

Nena Hapeni derën bijt’ e mi…jam nëna që ju kam dhan’ gji ju kam rrit me shum’ mundime pse ma vrat sot zemrën time…

Ikën vitet un’ u plaka tani s’po ju duhem më nzorët jashta për ju shpirtin e kisha plot por tashmë ju u bët veç lot…
Rrefim prekes i nenes: Si me perzunen nga shtepia djemt dhe nuset e tyre
A mendoni kush ju lindi a mendoni kush ju rriti kur të lëndoheni trupi ju dhëmb a mos vall thirrni oh moj nën’…

Si më nzorët nëpër rruga e mbyllët pragun e deres si pa mua ju hahet buka për ju ja kam hequr kafshatën vetes

Zëmra e nënës që po rënkon në mosh’ të thyer u coptua nuk urren as nuk mallkon mendon se do plakeni, keni për ta kujtuar……….

Kur të vi dita ta kujtoni me gjith’ shpirt do e kërkoni haku i saj çdo dit’ ju vret s’ka si nëna në kët’ jet..

Portali Trendi

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.